Отборът на Милан победи като гост Нюкасъл с 2:1 на Сейнт Джеймсис Парк

...

Обрат срещу Нюкасъл стигна на Милан само за участие в Лига Европа

Отборът на Милан победи като посетител Нюкасъл с 2:1 на " Сейнт Джеймсис Парк " в последния си дуел от група F на Шампионската лига. Жоелинтон изведе домакините напред в 33-тата минута, а в 59-ата Кристиан Пулишич възвърне равенството. В 84-тата минута Самуел Чуквуезе направи обрата цялостен. Въпреки тази победа " росонерите " ще би трябвало да се задоволят единствено с присъединяване в елиминациите на Лига Европа поради равенството 1:1 сред Борусия (Дортмунд) и Пари Сен Жермен.

Феновете на Нюкасъл бяха приготвили специфична хореография преди началото на мача. Привържениците на " Галоугейт " издигнаха транспарант с фигурата на Сър Боби Робсън в тил, добавяйки изпод следния откъс на великия ментор, който е водил и " свраките ": " Това не е оттатък нашите най-смели фантазии, тъй като към този момент сме имали смели фантазии ". Освен това на всички трибуни имаше развяващи се черно-бели флагове.

Домакините започнаха по-настървено от своя противник, като първият изстрел в мача пристигна от директен свободен удар в 6-ата минута, когато Киърън Трипиър прати топката в навън. В 15-ата минута Жоелинтон насочи шут, който обаче не беше проблем за Майк Менян. Три минути по-късно Фабиан Шер също стреля, само че не откри задачата. В 20-ата минута Жоелинтон преодоля Менян със своя пас към Алмирон, само че Фикайо Томори изпревари парагваеца и мазета топката тъкмо пред голлинията за корнер.

В 24-тата минута " росонерите " най-сетне стигнаха до удар, дело на Леао, само че топката профуча около вратата. Две минути по-късно Алмирон стреля с глава, с което прати топката в ръцете на Менян. Натискът на домакините даде резултат в 33-тата минута, когато Люис Майли откри с пас Жоелинтон на границата на наказателното поле, откъдето бразилецът с прекрасен шут даде задатък на своя отбор. В оставащите минути до почивката " свраките " продължиха да преобладават, само че не се стигна до нови голови положения.

Втората част започва с отдалечен шут на Уилсън, който не затрудни Менян. В 51-вата минута Антъни Гордън прати топката над вратата със своя удар, а секунди по-късно противниковият вратар се оправи с изстрел на Уилсън. В 59-ата минута Леао центрира в наказателното поле, където Лофтъс-Чийк направи несполуливо воле, при което топката отиде при Жиру, който незабавно я отклони към Пулишич, а американецът със своя удар изравни за " росонерите ".

В 62-рата минута Уилсън не съумя да върне преднината на " джордитата " със своя изстрел. Три минути по-късно домакините проведоха контраофанзива, само че резервата Александър Исак не откри задачата при своя шут. В 69-ата минута Бруно Гимараеш насочи рисков удар, при който Менян се хвърли и съумя да избие топката в напречната греда. Десет минути по-късно Леао имаше златен късмет да направи цялостен поврат в мача, откакто излезе самичък против вратаря, само че ударът му срещна гредата. Гостите въпреки всичко в действителност поведоха в резултата единствено пет минути по-късно. Тогава те реализираха чудесна контратака, при която Ноа Окафор подаде топката на непокрития Чуквуезе, чийто шут даде задатък на миланския гранд.

В добавеното време Милан можеше дори да означи и трети гол. При корнер за домакините Мартин Дубравка се включи в противниковото наказателно поле, само че " росонерите " проведоха контраофанзива. Тео Ернандес реши да стреля от центъра, само че топката не влезе в опразнената врата. Секунди преди края на дуела непокритият Томори имаше опция да нанесе удар от добра позиция, само че топката срещн гредата.
 Ибрахимович: Любовта ми към Милан в никакъв случай няма да почине

" Много съм разчувствуван да стартира това ново предизвикателство "